Son dakika: İstanbul’da toplu açılış töreni! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: Bugün bayram namazını yeniden ibadete açtığımız Ayasofya’da kıldık. Ardından 5 yıldır restorasyonda olan Sultanahmet Camii’nin yeniden ibadete açtık. Bugün kentsel dönüşüm müjdelerimizde adeta iki bayramı bir arada yaşayacağız.

Bu 7’li masa Karadeniz gazı için hani nerede diyorlardı. Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna doğal gaz boruları yerleştirildi. Yahu bunu da görmedin mi? Ne zamandan beri Filyos’ta yanıyor. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri var mühürlü.

Biz bunlara masaları nasıl emanet ettik. İstifa ederken bize neler neler söyledi, diğer veda konuşması yaparken neler söyledi. Bunlara ihanetlerinin bedelini 14 Mayıs’ta ödetmeye var mıyız?

Son günlerde birileri ‘millet kuru soğan alamıyor, siz yol açılışı yapıyorsunuz’ diyor. Bunlar bugünün meselesi değil. Küresel sağlık krizleri ve bölgemizdeki savaşların elbet bize de yansımaları olabilir. Aldığımız tedbirler ve verdiğimiz desteklerle bu etkileri aza indirmenin derdindeyiz. Ülkemizi ve milletimizi sıkıntılardan kurtarmanın yolu açılışını yaptığımız eserlerden geçiyor. Sadece savunma sanayi ürünlerinden bahsetmiyoruz, bizi asıl sevindiren bu ürünlerin gerisindeki teknoloji. Teknoloji demek, istihdam demektir, gelecek demektir.

Kardeşlerim bir toplu iğne üretemiyordu bu ülke. Şimdi SİHA, AKINCI, Kızılelma, TCG Anadolu’yu üretiyoruz. Tasarımından üretimine kendi damgamızı vurduğumuz bu ürünlerle dünyada söz sahibi olduk. Gençlerimize enerjilerini, bilgilerini, birikimlerini kendi vatanlarında kullanabilme imkanı veriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir