Analiz: Teknik görünümü güçlü hisseler

Tacirler Yatırım’ın hazırladığı günlük BIST bülteninde bugünün teknik olarak hareketli olması muhtemel hisseleri hedef fiyatlarıyla paylaşıldı.

Haftaya sert satışlarla başlayan Bist-100 endeksi, %3,21 kayıpla 8.193,44 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi ve toplamda 135,7 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti.

Sektör endeksleri arasında tek kar eden %1,70 kazançla teknoloji endeksi olurken, en çok zarar eden sektör ise %6,66 kayıpla menkul kıymet yatırım ortaklığı endeksi oldu.

Oldukça volatil geçen günde 8 günlük hareketli ortalaması desteğinin altında açılış yapan endeksin akşam seansında gelen sert satışların etkisiyle 21 günlük hareketli ortalaması seviyesine geri çekildiğini gözlemledik. B

u seviyenin kritik bir destek noktasını olduğunun altını çiziyor ve kısa vadede volatilite beraberinde belirsizliğin devam ettiğini düşünüyoruz.

Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 8.275 direnç puan seviyesini ve ardından 8.357 direnç puan seviyesini takip edeceğiz. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 8.112 seviyesi ilk destek noktamızı oluştururken, ana destek noktamız 8.030 puan seviyesi.

GÜNLÜK TEKNİK ANALİZ BAZLI HİSSE ÖNERİLERİ

AGHOL

PETKM

SOKM

THYAO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir