Ankara’da sokak köpekleri küçük Tunahan’ı parçaladı! Hayvansever kadın suçun çocukta olduğunu söyledi

Yıllardır çözüm bulunamayan ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen saldırgan sokak köpekleri, son olarak Ankara’da faciaya neden oldu..

Keçiören ilçesinde boş arazide sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz, vücudundaki yaralar nedeniyle halen yaşam savaşı veriyor.

Küçük Tunahan’ı adeta tanınmaz hale getiren köpekler, hala sokaklarında özgürce dolaşıyor.

Hayvanseverler ise köpeklerin toplanmasına karşı çıkmayı sürdürüyor..

“Köpeğin suçu yok, suç çocukta ve ailesinde”

Bunlardan bir tanesi sosyal medyada paylaşıldı.

Mehtap isimli bir hayvansever kadın, küçük Tunahan’ın saldırıya uğradığı bölgede köpekleri beslediklerini ve suçun çocuk ile ailesinde olduğunu söyledi.

“Ahlaksızlık yapmayın”

Köpekleri çocukların sinirlendirdiğini de vurgulayan kadın şu ifadeleri kullanarak tepkileri üzerine çekti:

Yolda defalarca gördüm, her gün orada besleme yapıyorum. Çocuklar köpekleri sinirlendiriyorlar, sonra diyorlar ki köpekler bize saldırdı. Önce sizin çocuklarınız ve siz saldırıyorsunuz o köpeklere. Ahlaksızlık yapmayın, dürüst olun.

Peki ben bu aileye soruyorum: Siz gün ışımadan 9-10 yaşındaki çocuğunuzu ne cesaretle o köpeklerin orada olduğunu bile bile tek başına gönderiyorsunuz? Ne cesaretle kardeşim.

“Biz beslemeye devam edeceğiz”

Burada köpekler dışında herkes suçlu. Köpeklerin hiçbir suçu yok. Köpekler gün ışıyana kadar bölgesini korur. Gün ışımadığı için oradan geçen canlıyı tehdit olarak görüyor. O çocuk da karanlıkta okula gittiği için böyle oldu. Bu köpekleri siz bu hale getirdiniz. 

Ve biz yaşadığımız sürece beslemeye devam edeceğiz. Kimse kusura bakmasın. Aç hayvan beslenmez mi ya. Siz insan değilsiniz, vicdansızsınız. Biz de mi vicdansız olalım. 

Sokakta köpek olur mu diyorlar. Sokakta köpek olmaz diyorsan al evinde bak o zaman! Hayvan düşmanı sana diyorum. Biz köpeklerin sokakta mutlu olduğunu biliyoruz, o yüzden sokakta besliyoruz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir