Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüsün Kazasına Dair Korkunç Detaylar Ortaya Çıktı

Temmuz ayında Afyonkarahisar’da meydana gelen kazada 1’i çocuk 8 kişi hayatını kaybederken 12 kişi yaralanmıştı. Kazanın iddianamesinde minibüs şoförünün 15 yıla kadar hapsi istendi. Yapılan soruşturmada şoförün ehliyet almak için yaşın büyüttüğü ve aracı kullanmak için uygun ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı.

Temmuz ayında Afyonkarahisar’da meydana gelen kazada 8 kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi yaralanmıştı.

Kontrolünü kaybeden araç, yoldan çıkarak şarampole yuvarlanmıştı. Bir ağaca çarparak duran aracın içerisindeki 12 kişi yaralanmış, 1’i çocuk 8 kişi ise hayatını kaybetmişti. Tarım işçilerini taşıyan minibüsle ilgili korkunç detaylar ortaya çıktı.

Korkunç trafik kazasına dair hazırlanan iddianamede korkunç detaylar ortaya çıktı.

Sözcü’nün haberine göre, kazanın ardından sürücü B.K. tutulandı. Sürücü hakkında hazırlanan iddianame, Bolvadin Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Sürücünün ihmalinin ve hatalarının ortaya çıkartıldığı iddianame sonucunda, sürücü hakkında ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Sürücünün minibüsü kullanmak için uygun ehliyeti olmadığı, ehliyet almak için ise yaşını büyük gösterdiği ortaya çıktı.

Sürücünün ehliyet alabilmek için Çay Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ‘yaş düzeltme’ davası açtığı görüldü. 2006 doğumlu olan B.K’nin doğum tarihini 2004 olarak değiştirdiği ortaya çıktı. 

Öte yandan, B sınıfı için geçerli sertifikası bulunan şoförün bunu ehliyete dönüştürmediği, minibüs kullanmak için ise uygun ehliyeti olmadığı görüldü.

“Ayakta kalan yolcular için aracın ayak kısımlarına tabure koyup, oturtarak taşıdık.”

Düzenlenen iddianamede sanık B.K.’nin ifadelerine de yer verdi. Sürücü, tarım işçilerini taşıyan minibüsün 15 kişilik bir kapasiteye sahip olduğunu belirtti. 

B.K’nin “Aracım 15 kişilikti. Ayakta kalan yolcular için aracın ayak kısımlarına tabure koyup, oturtarak taşıdık. Kiraz toplama sonrası aracı dönüş yolunda ben kullandım. Kaza sırasında başımdan darbe aldığım için kaza anını ve sonrasını hatırlamıyorum. Kazanın nasıl olduğunu bilmiyorum. Araç kullanırken hiçbir şekilde telefon veya başka bir şeyle ilgilenmedim, kaza anında normal sesle müzik dinliyorduk” ifadelerine yer verildiği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir