Xiaomi’nin yeni monitörü A27i, ince tasarımıyla Avrupa pazarına giriyor

Xiaomi, Almanya’da daha pahalı modellerine uygun fiyatlı bir alternatif olarak Xiaomi Monitor A27i’yi piyasaya sürdü. 1080p ekran çözünürlüğüne sahip olan Xiaomi Monitor A27i, ince bir tasarıma sahip. Model, ilerleyen zamanlarda diğer Avrupa Birliği pazarlarında, Güneydoğu Asya ve Orta Doğu’da da satışa sunulacak. Bu lansman, şirketin Monitor A24i’yi piyasaya sürmesine neredeyse aynı zamanda gerçekleşti.

Xiaomi Monitor A27i, daha önce piyasaya sürülen Monitor A24i’ye oldukça benzer özellikler taşıyor ancak daha büyük bir ekrana sahip. 27 inçlik 16:9 ekran boyutuna ve yerel 1080p çözünürlüğe sahip bu monitör, HDR10 desteği sunuyor. IPS ekran paneli kullanılarak üretilen monitörün tepe parlaklığı 250 nit. Monitör, 178 derece görüş açısı ve sRGB renk gamının %99’unu kapsama özelliğine sahip. Ayrıca 16.7 milyon renk sunabilme kapasitesine ve Delta E < 2 kalibrasyonuna sahip. Uygun fiyatlı yeni Xiaomi monitörü, 6 ms G'den G'ye tepki süresine sahip.

Xiaomi’nin yeni monitörü A27i, ince tasarımıyla Avrupa pazarına giriyor

Xiaomi Monitor A27i‘nin bağlantı seçenekleri arasında HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.4 bulunuyor. Bu portlar, monitörün arka tarafında güç düğmesinin yanında yer alıyor. Cihaz, TUV Düşük Mavi Işık sertifikasına sahip ve ince çerçevelere sahip. 7.5mm kalınlığındaki ince gövdesiyle dikkat çeken monitör, -5º ile 15º arasında eğilebilen ayarlanabilir açılı bir standa sahip. Bu, kullanıcılar için rahat bir izleme açısı sağlamasına olanak tanıyor.

Xiaomi Monitor A27i, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çek Cumhuriyeti’nde ürün sayfalarının yer alması, bu pazarlarda yakında satışa sunulabileceğine işaret ediyor. Almanya’da Xiaomi Monitor A27i’nin fiyatı 119,99 € olarak belirlendi ancak bu fiyat eşdeğerinin diğer pazarlarda korunup korunmayacağı henüz belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir